Wyposażenie naszych gabinetów

Nowoczesne Unity

Nowoczesne Unity

Naszym Pacjentom zapewniamy wygodne, nowoczesne unity zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie pacjenta i lekarza, z monitorami i możliwością zastosowania kamer wewnątrzustnych. Urządzenia te, dzięki zastosowaniu tzw. toru wizyjnego, umożliwiają wizualizację badania stomatologicznego oraz procesu leczenia.

Pracownia RTG

Pracownia RTG

W pełni wyposażone pracownie rtg, ze sprzętem najnowszej generacji, w tym tomografem komputerowym z obrazowaniem trójwymiarowym (3D), umożliwiają lekarzom przeprowadzenie szczegółowej diagnostyki radiologicznej na miejscu, przy zminimalizowanej dawce promieniowania jonizującego.

Urządzenie do sedacji wziewnej

Urządzenie do sedacji wziewnej

Sedacja wziewna to bardzo przyjazna i bezpieczna metoda walki z lękiem przed bólem.Sedację podtlenkiem azotu można określić jako stan fizycznego odprężenia, przyjemnego zrelaksowania oraz uspokojenia, uzyskany w czasie wdychania mieszaniny podtlenku azotu i tlenu oraz pod wpływem sugestii hipnotycznych przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości.

Lampa wybielająca

Lampa wybielająca

Lampa Philips Zoom White Speed zapewnia najszybszy i najbardziej efektywny sposób wybielania aktywowany światłem. Zaawansowana technologia połączona z ergonomią urządzenia zapewnia Klientowi wysoki komfort podczas zabiegu wybielania. Cały zabieg to zaledwie trzy 15-minutowe sesje z przerwami na zmianę żelu. System Philips Zoom White Speed w procesie wybielania wykorzystuje opatentowaną reakcję „photo-fentom”, która zachodzi pomiędzy znajdującym się w żelu nadtlenkiem wodoru a żelazem. Związki te w połączeniu tworzą rodnik grupy wodorotlenowej określany mianem „pogromcy przebarwień”.

E&Q Master - wypełnianie kanałów na ciepło

E&Q Master - wypełnianie kanałów na ciepło

E&Q MASTER – bezprzewodowy system firmy Meta Biomed do wypełniania kanału gutaperką na ciepło. System E&Q Master jest łatwy w stosowaniu, minimalizuje czas potrzebny do prawidłowego, trójwymiarowego wypełniania kanału gutaperką. Łączy w sobie metodę kondensacji wierzchołkowej z trójwymiarowym dopełnieniem części wierzchołkowej oraz wszystkich kanałów lateralnych.

The Wand – znieczulenie komputerowe

The Wand – znieczulenie komputerowe

Urządzenie The Wand jest przyjazne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Podanie znieczulenia tą metodą stało się dużo łatwiejsze i przede wszystkim mniej stresujące dla Pacjenta. The Wand dzięki nowej technologii opierającej się na stopniowym dawkowaniu znieczulenia, które jest kontrolowane przez komputer, pozwala na bezbolesną aplikację substancji znieczulającej. Dzięki temu pacjent unika bólu i niepotrzebnej paniki. Znajdujący się w The Wand mikroprocesor w inteligentny sposób dobiera odpowiednie cieśnienie oraz ilość podawanego znieczulenia. Cały proces jest w pełni kontrolowany.

Kamera wewnątrzustna

Kamera wewnątrzustna

rządzenie to, pełniące rolę nowoczesnego lusterka dentystycznego, umożliwia dentyście dotarcie do trudno dostępnych miejsc w obrębie jamy ustnej, pozwala na dokładny podgląd stanu uzębienia i dziąseł, z możliwością kilkukrotnego powiększenia obrazu i znacząco ułatwia lokalizację miejsc chorobowo zmienionych.Przy pomocy kamery i wyświetlającego wysokiej jakości obraz monitora można w przystępny i łatwy sposób zobrazować pacjentowi jego aktualny stan uzębienia. Urządzenie pozwala omówić niezbędne zabiegi dentystyczne i zaprezentować efekty zakończonego leczenia, a także wyjaśnić sposoby dalszego utrzymania właściwej higieny jamy ustnej. Badanie polega na wprowadzeniu zakończonej małą kamerą rurki do jamy ustnej pacjenta, co umożliwia stomatologowi podgląd "na żywo" obrazu stanu uzębienia i jamy ustnej.

Ozonytron X

Ozonytron X

W ramach leczenia stomatologicznego stosujemy ozonoterapię - najskuteczniejszą metodę dezynfekcji w leczeniu dentystycznym. Zabieg wykonywany przy użyciu generatora ozonu OzonyTron X pozwala na natychmiastową, a przy tym całkowice bezbolesną i nieinwazyjną dla pacjenta metodę eliminacji drobnoustrojów chorobotwórczych (bakterie, wirusy i grzyby) w obrębie jamy ustnej poprzez uszkadzanie ich membrany komórkowej. Jednakże to nie sam ozon, jak sugerowałaby sama nazwa zabiegu jest sprawcą niezwykle skutecznego działania bakteriobójczego urządzenia, tylko wysoce reaktywny tlen atomowy powstający podczas procesu powstawania i rozpadu cząsteczki ozonu. Tlen atomowy mający bardzo silne działanie bakteriobójcze oraz wirusobójcze, reagując z wodorem, niszczy podwójne wiązania węglowe, uszkadzając trwale membranę komórkową drobnoustrojów, co powoduje ich obumarcie, a działając na zdrowe tkanki w organizmie człowieka powoduje szybsze gojenie ran oraz poprawia przemianę materii w komórkach.

Piaskarka Prophy Mate NSK

Piaskarka Prophy Mate NSK

Urządzenie działa na bazie specjalnego systemu zapewniającego wysoki poziom piaskowania, czyli usuwania nalotów i osadów z powierzchni zębów.Dla piaskarki Prophy-Mate NEO nie istnieją przeszkody w dotarciu do trudnodostępnych miejsc, gdyż jej kształt, długość, kąt i zakrzywienie dyszy oraz odpowiednio dobrane złącza przy dyszy i końcówce, pozwalają na oczyszczenie każdej powierzchni zęba. Można więc śmiało powiedzieć, że jest w pełni skuteczna podczas piaskowania łatwo i trudno dostępnych miejsc.

Mikrosilnik endodontyczny Endy 6200

Mikrosilnik endodontyczny Endy 6200

Opracowanie mechaniczne kanału korzeniowego stanowi kluczową część leczenia endodontycznego. Zastosowanie narzędzi rotacyjnych zwiększa bezpieczeństwo i wydajność pracy, znaczenie skraca także czas leczenia. Zastosowanie mikrosilnika endodntycznego umożliwia uzyskanie idealnego kształtu kanału korzeniowego przed jego wypełnieniem.

Strzykawka bezigłowa COMFORT IN

Strzykawka bezigłowa COMFORT IN

Znieczulenie bezigłowe – przyjazne dla pacjenta, brak obawy przed zastrzykiem i ukłuciem. Podanie znieczulenia zajmuje 0,3 sek. przez co aplikacja jest praktycznie bezbolesna i nieodczuwalna. Aplikacja znieczulenia w bardzo szybki, prosty i bezpieczny sposób. Przez śluzówkę przechodzi sam strumień leku, a nie igła, przez co znieczulenie działa szybciej.