Endodoncja

endodoncja

Endodoncja, czyli endodontyczne leczenie, znane wśród pacjentów jako kanałowe, jest konieczne w przypadku nieodwracalnych zmian miazgi na skutek głębokiej próchnicy.

Dla prawidłowego przeprowadzenia procesu leczenia konieczny jest zaawansowany technologicznie sprzęt i nowoczesna optyka. Dzięki dostępności takiego sprzętu w naszym gabinecie zabiegi są wykonywane w sposób precyzyjny, skuteczny i bezpieczny.

Wykonujemy:

  • pierwotne lub powtórne leczenie
  • usuwanie złamanych narzędzi z kanałów
  • zamykanie perforacji MTA
  • wypełnienie systemu kanałowego uplastycznioną gutaperką
  • leczenie z użyciem mikroskopu

Leczenie pod mikroskopem

Leczenie zębów pod mikroskopem to jedna z wielu nowoczesnych metod, jakie wykorzystujemy.

Endodoncja jest to zabieg stomatologiczny, potocznie nazywany leczeniem kanałowym. Endodoncja jest niezwykle szybko rozwijającą się dziedziną stomatologii zachowawczej. Oferujemy swoim pacjentom leczenie kanałowe wykonywane przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Leczenie kanałowe


Prawidłowo wykonane leczenie endodontyczne polega na dokładnym oczyszczeniu systemu kanałów korzeniowych z martwej bądź zainfekowanej miazgi, rozszerzenie, odkażenie oraz ostateczne szczelne uzupełnienie kanałów. Czynności te możliwe są dzięki nowoczesnym, specjalistycznym narzędziom endodontycznym i systemom do wypełniania kanałów korzeniowych.

Nasze urządzenie do wypełniania kanału gutaperką na ciepło to bezprzewodowy system firmy Meta Biomed System E&Q Master jest łatwy w stosowaniu, minimalizuje czas potrzebny do prawidłowego, trójwymiarowego wypełniania kanału gutaperką. Łączy w sobie metodę kondensacji wierzchołkowej z trójwymiarowym dopełnieniem części wierzchołkowej oraz wszystkich kanałów lateralnych.